Проучване разкрива високи нива на възстановяване на данъци за работници, завръщащи се в Европа

Препоръчваме

Дончева: Все по-малък е професионалният капацитет на работещите в службите

'Истинският проблем на България е все по-малкият професионален капацитет на работещите в службите.'' Това заяви пред БНР...

Борислав Сандов: За мен тези искания не са справедливи

Намираме се в климатична криза, а това, което се случва у нас е недопустимо. Учудващо е, че...

Христо Хинков: Премиерът има доверие в мен, не съм обмислял оставката си

Премиерът има доверие в мен, не съм обмислял оставката си, коментира пред БТВ здравният министър проф. Христо...

Ново проучване на водеща консултантка фирма за данъчни декларации за хора, работили извън страната, разкри, че 90 на сто от работниците, които са прекарали повече от 2 седмици на работа в чужбина, имат право да върнат данъците си, след работа в чужбина.

Въпреки това право обаче, много работници не знаят, че могат да поискат възстановяване на данъци, когато се върнат в България. Миналогодишно проучване, проведено от RT Tax, което анкетира повече от 900 европейски работници, които са работили в чужбина, установи, че 40% не са знаели, че могат да вземат обратно данъците си след завръщането в родната страна.

„Това, което научихме от проучването е, че заради неинформираност, много хора, които са работили в чужбина, могат да пропуснат да си върнат значителни суми“, каза Росен Ковачев, управител на RT Tax в България. „Искаме да помогнем на повече хора, работили в извън страната, да разберат правата си и да получат обратно парите, които заслужават.“

Според условията, работници, които са работили в чужбина най-малко 2 седмици, често могат да получат възстановяване на данъци, които възлизат средно над хиляди евро, след завръщането им в България.

За много хора, процесът на кандидатстване за възстановяване на данъци може да бъде сложен и да отнеме много време, поради което е добра идея да кандидатстват чрез консултантски фирми. Първата консултация е безплатна и на нея може да се разбере дали кандидатите отговарят на условията. Консултантите лесно могат да помогнат на всеки да се ориентира в процеса и да възстанови максималната сума.

„Подаването на документи за възстановяване на данъци след работа в чужбина може да бъде труден процес в България, особено за тези, които не са запознати с данъчните закони и разпоредби в детайли“, казва Атанас, специалист клиенти в RT Tax.

За да научите повече за възстановяването на данъци за работници, връщащи от чужбина или за да получите помощ с вашата данъчна декларация, посетете сайта на RT Tax.

За RT Tax:

RT Tax предлага връщане на данъци от 8 страни. Разполага с екип от висококвалифицирани специалисти с дългогодишен професионален опит. Работи съвместно с чуждестранни данъчни администрации повече от 20 години. Поради тази причина може да гарантира бързо и надеждно връщане на надвнесен данък общ доход.

Основана през 2000 г., RT Tax се превръща във водеща компания за възстановяване на данъци. През годините успява да създаде мрежа от над 400 партньори в цял свят. Помага на повече от 250 000 клиенти да възстановят надвнесените си данъци и този брой нараства с всяка изминала година.

- Реклама -
- Реклама -
Последни новини

Дончева: Все по-малък е професионалният капацитет на работещите в службите

'Истинският проблем на България е все по-малкият професионален капацитет на работещите в службите.'' Това заяви пред БНР...

Борислав Сандов: За мен тези искания не са справедливи

Намираме се в климатична криза, а това, което се случва у нас е недопустимо. Учудващо е, че хора, ангажирани във въглищните централи,...

Христо Хинков: Премиерът има доверие в мен, не съм обмислял оставката си

Премиерът има доверие в мен, не съм обмислял оставката си, коментира пред БТВ здравният министър проф. Христо Хинков. "Много...

Славчо Нейков: Въглищата си отиват и си отиват много по-бързо отколкото всички смятахме

Крайно време е за повече реализъм – и от страна на правителството, и от страна на протестиращите, изказа мнението си пред БНР...

Асен Василев: Не държавата, а икономическата конюктура налага ограничения в енергийния сектор

"Това, което е било до момента, няма как да продължи и то не защото правителството налага ограничения, а пазарът. Докато се плаща...
- Реклама -

Още публикации

- Реклама -