Мондиал 2018: Мексико продължава с доброто си представяне - 24novini.bg

Мондиал 2018: Мексико продължава с доброто си представяне

Мексико вече има 2 победи на Мондиала Мексико вече има 2 победи на Мондиала
23.06.2018 | 20:45
(0 гласа)

Мексико постигна втора поредна победа на Мондиала и се утвърдиха на първата позиция в група F. Мексиканците се наложиха с 2:1 над Южна Корея и вече два успеха и 6 точки. Корейците са с 2 загуби и почти сигурно напускат надпреварата , след последния си мач срещу Германия.

Мексико поведе с 1:0 в 26-та минута. Карлос Вела отбеляза от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Хюн Су Джан.

В 68-та минута Чичарито Ернандес удвои резултата за Мексико. Ървин Лозано го намери с перспективен пас и нападателят хладнокръвно отбеляза втория гол за своя отбор.

Южна Корея успяха да стигнат до почетен гол в даденото от съдията добавено време на мача. Хьон Мин Сон изпрати далечен удар и не остави шансове за вратаря на Гилермо Очоа.

С победата си Мексико вече е сигурен осминафиналист. „Ацтеките“ заемат първата позиция в групата с пълен актив от 6 точки.

Днес е другият мач в групата между Германия и Швеция.