Левски завърши 0:0 с ЦСКА. И с Божков - на трибуната - 24novini.bg

Левски завърши 0:0 с ЦСКА. И с Божков - на трибуната

Дори Васил Божков се появи на трибуните на стадион "Васил Левски", не на живо Дори Васил Божков се появи на трибуните на стадион "Васил Левски", не на живо
16.02.2020 | 09:12
(1 глас)

Левски и ЦСКА разочароваха феновете в дългоочакваното дерби, като завършиха наравно при 0:0 късно снощи на стадион "Васил Левски" в столицата. Полицията е задържала 16 души за срок до 24 часа.

Десетима от тях - преди началото на футболната среща, а останалите шестима - на КПП-тата на входа на Националния стадион.

Четирима от феновете са арестувани за носене на забранени вещи, един заради наложена забрана за посещение на спортно мероприятие, а друг - за неизпълнение на полицейско разпореждане.

От пресцентъра на МВР съобщиха още, че в резултат на предприетата от СДВР организация не са регистрирани напрежение и по-сериозни инциденти по време на мача.

На трибуната на стадиона се появи и огромна херография с футболен запалянко, който вее червено-бял шал. Това стана в сектор „Г“ в началото на дербито.

Любопитно е, че ликът на фена приличаше на този на благодетеля на „сините“ Васил Божков.

Както е известно, бизнесменът беше собственик първо на ЦСКА между 1999 и 2006 година, като по негово време „червените“ спечелиха две шампионски титли и Купата на България.

Колосите на българския футбол снощи обаче не вдъхновиха с изявите си в голямото дерби на Първа лига.

Двата столични гранда завършиха 0:0 в мач, който ще се запомни с около 10 минути качествен футбол, много сблъсъци, жълти и червени картони и много, много битка.

През първите 45 минути Левски беше по-добрият отбор, но не реализира положенията. Треньорът на Левски Петър Хубчев коментира равенството на неговия тим така:

„Нулевото равенство не е влизало в нашите планове. За такъв резултат въобще не сме се замисляли.

Играта на отбора ни интересува. Не съм съвсем доволен от играта. Това е лично мое мнение. Мисля, че изиграхме едно прилично първо полувреме за нашия отбор. Във второто полувреме въобще не сме доволни от играта. Битката и борбата през второто полувреме бяха на по-добро ниво, но отстъпихме игрово на ЦСКА", каза той.

„Получиха се една-две непредвидени смени и като цяло се промени концепцията. Няма как тези смени да не повлияят, след като сме правили някакви планове с тези хора. Затова са другите хора – влизат и вършат това, което се иска. По-скоро резултатът е реален с оглед на цялостното развитие на мача. Днешната атмосфера беше страхотна, аз съм играл на много мачове, но няма такова нещо“, заяви наставникът на Левски.

Треньорът на ЦСКА пък Милош Крушчич не беше доволен от представянето на своя тим в дербито. Той сподели, че е недоволен от начина, по който "червените" са играли в последните 10 минути на двубоя, когато отборът му беше с човек повече след изгонването на Нуно Рейш.

"Не съм доволен, трябваше да бием, бяхме по-добрият отбор, особено второто полувреме.

Изпуснахме стопроцентово положение, имахме повече инициативата. Не ми хареса как изиграхме последните 10 минути, когато бяхме с човек повече. Нямахме късмета да вкараме гол, но това е футболът", коментира сърбинът.

"Когато играеш срещу отбор, където всички са отзад, не става. Искахме да играем по-директно, а моето желание беше да сме по-спокойни. Не мога да кажа нищо на футболистите, искаха до последно да вкарат. Благодаря им, дадоха всичко от себе си. Получи се зрелищен мач, Левски също даде максимума", допълни той.

"Казах на футболистите след първото полувреме само да продължават по същия начин. Ние доминирахме. Липсата на Тиаго, Албентоса и Гълъбов днес не ни повлия. Бях спокоен, защото имаме добри футболисти. Имаме Антов, който направи великолепен мач. Защо да се притеснявам? Доволен съм от Белтраме, направи добър мач, тичаше добре", завърши Крушчич.