Григор Димитров стигна до полуфинал в Париж. Григор Димитров стигна до полуфинал в Париж. Архив
01.11.2019 | 20:41
(0 гласа)

Григор Димитров стигна до полуфиналите на „Мастърса“ в Париж, съобщи бТВ.

Най-добрият български тенесист победи с 2:0 сета (6:2, 7:5) чилиеца Кристиан Гарин за час и 31 минути игра.

На финала Гришо ще играе с победителя от мача между Новак Джокович и Стефанос Циципас.

Българинът започна уверено мача и осъществи пробив още във втория гейм, който след това затвърди и поведе с 3:0.

Едва тогава 23-годишният Гарин успя да спечели първи гейм, но Димитров продължи да поддържа разликата между двамата. В осмия гейм българинът постигна втори пробив за 6:2.

Втората част на мача бе значително по-оспорвана. Бившият трети в света спечели подаването на съперника за 2:0, но допусна рибрейк и последва изравняване за 2:2.

Двубоят се завърза, а двамата продължиха да печелят подаванията си до 4:4, когато от 40:00 Димитров допусна пробив.

След това обаче Гришо бързо се съвзе и направи рибрейк, с което излезе напред в резултата и постигна нов и последен пробив за 7:5.