Григор Димитров отпадна от турнира в Пекин - 24novini.bg

Григор Димитров отпадна от турнира в Пекин

Григор Димитров загуби от русната Андрей Рубльов. Григор Димитров загуби от русната Андрей Рубльов. Нова телевизия
30.09.2019 | 10:33
(0 гласа)

Първата ракета на България Григор Димитров отпадна от турнира в Пекин, съобщава Нова телевизия.

Димитров е претърпял поражение още на старта на турнира в сериите ATP 500.

28-годишният българин загуби от седем години по-младия руснак Андрей Рубльов с 2-5, 5-7.

В първуя сет руснакът реализира победа и бързо взе частта. Вторият сет започна лошо за Гришо, който бе пробит още в самото начало и загуби стартовия гейм.

В шестия гейм българинът се върна в мача и взе равнис от Рубльов, с което изравни резултата 3-3.

Григор Димитров обаче не издържа в края на сета и се провали на своето подаване още веднъж в 11-ия гейм.

Рубльов поведе с 6-5, след което затвърди пробива и сложи край на спора в своя полза след 74 минути игра.

До този момент двамата се бяха срещали три пъти и Григор водеше с 2-1 победи. Във втори кръг Рубльов ще се изправи срещу победителя от мача между Михаил Кукушкин и шестия поставен Фабио Фонини.