Григор Димитров се класира на четвъртфиналите в Китай - 24novini.bg

Григор Димитров се класира на четвъртфиналите в Китай

Григор Димитров се класира на четвърт финалите на турнира в Китай Григор Димитров се класира на четвърт финалите на турнира в Китай
26.09.2019 | 12:34
(0 гласа)

Тенисист №1 на България Григор Димитров (№26 в света) започна с победа участието си в турнира от категория "АТР 250" в Чънду (Кит, $1,1 млн.). Като поставен под №4 в схемата 28-годишният хасковлия почива на старта, а във II кръг тази сутрин надделя над Даниъл Евънс (Вбр) със 7:5, 7:5 и се класира за 1/4-финалите.

Във втората част българинът направи пробив още във втория гейм и изглеждаше, че ще затвори лесно двубоя, сервирайки при 5:3. Но Евънс поведе с 15:40 и въпреки че Димитров спаси първите два брейкбола, 29-годишният англичанин успя да върне пробива и след това да изравни при 5:5.

Само за да допусне нов пробив в 12-ия гейм, позволявайки на нашия да реализира втория от два поредни мачбола след 1:38 ч.

Съперникът на Григор Димитров за място на 1/2-финалите ще бъде определен в мач между Александър Бублик (Каз) и Джордан Томпсън (Авл) по-късно днес.