Волейболистите аут от Европейското - 24novini.bg

Волейболистите аут от Европейското

България отпадна от Европейското по волейбол след загуба от Словения България отпадна от Европейското по волейбол след загуба от Словения
22.09.2019 | 00:06
(0 гласа)

Мъжкият национален отбор по волейбол на България отпадна от Европейското първенство след загуба на осминафинал.

Българите загубиха от тима на Словения с 3:1 гейма.

Мачът започна изключително оспорвано като в първия гейм двата отбора си разменяха водачеството няколко пъти. По-стабилна игра на България в края на частта осигури победата на Лъвовете при 25:27 точки.

Във втория гейм нашите поведоха с 1:5 точки, но Словения успя да изравни при 6:6 и дори да поведе за 8:6 като успяха да направят 10 точки и позволиха на българите да обележат само 4 за 18:10. Логично домакините от Словения записаха гейма в своя полза с резултат 25:17.

В третата част словенците продължиха да са доминиращия тим и я спечелиха с 25:16.

Четвъртият гейм също не се разви добре за Лъвовете, които не успяха да намерят своята игра и загубиха частта и мача с 25:17.

Така българите се прибират у дома, а Словения ще се изправи срещу Русия, които победиха Гърция с 3:0 гейма, на четвъртфинал.