Волейболистите с първа загуба на Европейското - 24novini.bg

Волейболистите с първа загуба на Европейското

България загуби от Франция България загуби от Франция
16.09.2019 | 23:33
(0 гласа)

Националният отбор по волейбол за мъже допусна първа загуба на Европейското първенство.

Тимът ни загуби от домакините в група А - Франция с 3:0 гейма (25:19; 25:21; 25:14).

До средата на първия гейм двата отбора играха равностойно, но по-добрият сервис и посрещане на французите им осигури победа в частта.

Във втория гейм българите също показаха, че имат силен сервис, но отново не успяха да се противопоставят до край. А в третата част на терена сякаш бе друг отбор, който имаше трудности на всички елементи и загуби гейма с 11 точки разлика.

Така Французите, които са и сред фаворитите за финалисти на първенството, продължават напред без загуба.

Утре тимът на България излиза срещу Италия в последен мач от група А, от който зависи и класирането в групата. Момчетата на Силвано Пранди имат сигурно място на осминафиналите, а от класирането в групата зависи срещу кого ще се изправят там.