Трета победа за волейболистите на Европейското - 24novini.bg

Трета победа за волейболистите на Европейското

15.09.2019 | 00:37
(0 гласа)

Българският национален отбор по волейбол постигна трета поредна победа в група А на Европейското първенство.

Тимът ни надигра отбора на Португалия с 3:1 гейма и записа 3 точки в актива си преди мачовете с отборите фаворити в групата - Франция и Италия.

Първият гейм започна добре за българите, които поведоха с 3:0 точки, но след силен португалски сервис резултатът стана 6:3 за съперника. Португалците водеха почти до края на гейма. При 20:16 за Португалия Лъвовете показаха силен характер и добра игра и успяха да изравнят със силни изяви на Цветан Соколов. Нашите поведоха при 22:21 и успяха да затворят гейма в своя полза при 25:23.

Във втората част българите показваха добра игра и водеха през цялото време до 20:14. Но в края на гейма португалците успяха да стопят разликата и успяха да спечелят и частта с 28:26 точки.

В третия гейм Португалия водеше в резултата, но този път обратът в края на частта дойде от българите, които от изоставащи успяха да спечелят с 25:23.

Четвъртата част беше оспорвана, но все пак българите успяха да намерят сили да спечелят мача при 25:22.

Много добър мач направи Цветан Соколов, а българите успяха да постигнат над 20 грешки от сервис.

Утре Лъвовете почиват, а в неделя вечерта излизат срещу Франция.