Европейска титла за баскетболистките до 20 години - 24novini.bg

Европейска титла за баскетболистките до 20 години

България е европейски шампион по баскетбол за жени до 20 години България е европейски шампион по баскетбол за жени до 20 години снимка: FIBA
12.08.2019 | 23:42
(0 гласа)

Българският национален отбор по баскетбол за жени до 20 години спечели титлата на Европейското първенство, Дивизия Б.

На финала в Прищина, Косово българките победиха отбора на Финландия с 80:75 точки.

Последната титла от Европейско първенство за подрастващите баскетболисти е от 2011 година на момчетаа до 18 години.

Българската състезателка Карина Константинова стана част от Идеалната петица на шампионата.

Най-резултатна за отбора беше Гергана Иванова с 19 точки, 4 борби и 4 асистенции. Карина Константинова реализира 16 точки и добави 5 борби и 3 асистенции, а Виктория Иванова отбеляза 15 точки.

Момичетата на Таня Гатева ще покажат трофея си на предстоящото европейско първенство за момичета до 16 години, което започва тази седмица в София.

Баскетболните фенове ще могат да оздравят отбора на почивката на двубоя между България и Холандия, който е този петък, 16 август, от 18:15 часа.