Волейболистите с отличен старт в олимпийската квалификация - 24novini.bg

Волейболистите с отличен старт в олимпийската квалификация

Българите стартираха с победа олимпийската квалификация Българите стартираха с победа олимпийската квалификация снимка: FIVB
09.08.2019 | 22:42
(0 гласа)

Българският национален отбор по волейбол за мъже победи отбора на Египет в първия мач от олимпийската квалификация за Токио 2020, чийто домакин са българите, а мачовете ще се играят този уикенд в Двореца на културата и спорта във Варна.

България победи Египет с 3:1 гейма - 25:11; 33:31; 19:25; 25:19.

Българите започнаха с летящ старт като спечелиха първия гейм с 25:11 точки.

В средата на втория, обаче, Лъвовете допуснаха обрат, а египтяните пропуляха цели 6 възможности да спечелят гейма, който в крайна сметка беше записан в актива на българите при 33:31 точки.

Третият гейм започна отново трудно за българския тим като до второто техническо прекъсване отборът на Египет имаше преднина от цели 5 точки - 11:16, които българите не успяха да стопят и в крайна сметка загубиха гейма с 19:25.

Четвъртата част започна оспорвано, но този път Лъвовете показаха стабилна, не допуснаха нови изненади и успяха да спечелят гейма с 25:

В другия мач от групата Бразилия надигра Пуерто Рико с 3:0 гейма.

Утре българите ще се изправят срещу отбора на Пуерто Рико от 20:30 часа, а преди тях е мачът между Бразилия и Египет.