България се размина на крачка от победа срещу САЩ - 24novini.bg

България се размина на крачка от победа срещу САЩ

Българките направиха един от най-силните си мачове срещу вторите в света Българките направиха един от най-силните си мачове срещу вторите в света снимка: FIVB
04.08.2019 | 15:03
(0 гласа)

Българският национален отбор по волейбол за жени направи изключително силен мач срещу САЩ в двубой от трета група на Олимпийската квалификация, играл се рано тази сутрин в САЩ.

Момичетата на Иван Петков загубиха драматично от актуалния шиампион в Лигата на нациите САЩ с 2:3 гейма (25:21, 18:25, 25:21, 20:25, 10:15), показвайки силна игра.

Срещу американките най-резултатна за България бе Елица Василева с 24 точки. Мирослава Паскова добави 21.

Така шансовете на българските да спечелят квота за Олимпиадата в Токио през 2020 година останаха само теоретични.

Довечера Лъвиците се изправят с аутсайдера Казахстан, а САЩ ще играят с Аржентина. Така само ако българските победят, а САЩ изгубят с по-малко от 3:2 гейма може нашите момичета да заемат първото място, с което и квота за Олимпиадата.