Волейболистките започнаха с победа олимпийската квалификация - 24novini.bg

Волейболистките започнаха с победа олимпийската квалификация

Елица Василева отново блести с добро представяне Елица Василева отново блести с добро представяне снимка: FIVB
03.08.2019 | 14:30
(0 гласа)

Женският национален отбор по волейбол на България започна с победа участието си в олимпийската квалификация в трета група.

Волейболистките се наложиха с 3:1 гейма над отбора на Аржентина в мач, игран в Шрийвпорт, Луизиана.

Първият гейм беше изключително оспорван като във важни моменти южноамериканките успяваха да измъкнат точката и взеха гейма с 24:26.

В следващата част българките показаха тотална доминация и взеха гейма като позволиха на съперника да направи едва 9 точки за 25:9.

В следващите два гейма тимътна Аржентина опита да се съпротивлява, но не успя да стигне до обрат и Лъвиците спечелиха с 25:18 и 25:20.

Най-резултатна бе Елица Василева с 18 точки (1 ас, 4 блокади), Мирослава Паскова се разписа с 16 точки (2 аса, 3 блокади). Гергана Димитрова добави 15 точки (3 аса).

Тази вечер в 1:00 часа българско време момичетатана Иван Петков излизат срещу домакините САЩ в най-важния мач от групата.

Победителят в групата получава директна квота за Олимпиадата, а в последните години България няма победа срещу тима на САЩ.