Винъс Уилямс победи сестра си Серина в третия кръг на Индиан Уелс. Миналогодишната шампионка Елена Веснина е аут - 24novini.bg

Винъс Уилямс постигна 12-та победа от 29 мача срещу Серина Уилямс Винъс Уилямс постигна 12-та победа от 29 мача срещу Серина Уилямс
13.03.2018 | 13:43
(0 гласа)

Американата Винъс Уилямс победи Серина Уилямс в мач от трерия кръг на тенис турнира в Индиан Уелс при дамите.

По-голямата от сестрите се наложи в два сета с 6:3, 6:4. Серина очевидно не е в най-добрата си форма, при завръщането си на корта. За нея това беше втори мач след раждането на дъщеря ѝ и повече от една година отсъствие от тениса.

Винъс успя да приключи с победа 29-тия мач помежду им за час и 26 минути. В следващия кръг тя очаква Анастасия Севастова от Латвия, която отстрани германката Юлия Гьоргес с 6:3, 6:3.

Друга германка, поставената под No 10 в основната схема на турнира, Анджелик Кербер се наложи с 7:5, 6:2 над миналогодишната шампионка Елена Веснина от Русия. Двете изиграха много добър мач, като решаващ се оказа геймът при 5:4 в първия сет. Тогава рускинята имаше сетбол, но допусна изравняване на резултата и впоследствие загуби първия сет.

На осминафиналите, Анджелик Кербер ще се изправи срещу Каролин Гарсия. Французойката отстрани Дария Гаврилова от Австралия със 7:5, 6:4.

Поставената под No 4 в основната схема на турнира Елина Свитолина също отпадна от надпреварата. Украинката загуби с 5:7; 3:6 от Карла Суарес Наваро от Испания.

Други резултати от третия кръг при дамите:
Даниел Колинс (САЩ) – София Жук (Рус) 6:4, 6:4; Слоун Стъвънс (САЩ) – Дария Касаткина (Рус) 4:6, 3:6; Александра Саснович (Бел) – Каролине Вожниячки (Дан) 4:6, 6:2, 3:6;