Историческа победа за Косово над България насред София - 24novini.bg

Историческа победа за Косово над България насред София

Радостта на българския тим след втория гол Радостта на българския тим след втория гол снимка: Булфото
10.06.2019 | 23:47
(0 гласа)

Отборът на Косово постигна историческа първа победа в европейска квалификация с резултат 3:2 срещу България в мач, игран на Националния стадион "Васил Левски" в София.

Така във втори пореден мач българите отстъпват пред съперника, осигурявайки им първа победа в евроквалификациите след загубата от Чехия

Мачът се игра пред около 7 000 фенове като през част от времето агитката на Косово беше по-силна от българската.

След грешка на българската отбрана отборът на Косово успя да поведе още в 14тата минута на двубоя. Точен за гостите беше Милош Рашица.

20 мин. по-късно само късметът помогна на българите и попречи на Мурики да намери очертанията на българската врата.

В 43тата минута капитанът на Лъвовете Ивелин Попов беше точен за изравняване на резултата.

Кристиан Димитров, който влезе като резерва в началото на второто полувреме, беше точен в 55тата минута за 2:1. За по-малко от 10 минути гостите изравниха за 2:2 след попадения на Ведат Мурики.

Секунди преди края на мача в допълнителните 4 минути Рашани намери вратата на Николай Михайлов, за да осигури първа победа на отбора си.

Минути преди началото на срещата линейка откара припаднал мъж от ложата на Националния стадион "Васил Левски". По предварителна информация става въпрос за Агил Адеми, президент на Косовската футболна федерация.