Ливърпул е новият шампион на Европа - 24novini.bg

Ливърпул е новият шампион на Европа

01.06.2019 | 23:57
(0 гласа)

Ливърпул е новият носител на титлата в Шампионската лига след победа с 2:0 над отбора на Тотнъм.

Това беше вторият пореден финал за тима на Ливърпул след като миналата година загубиха от Реал Мадрид. Днес, обаче, тимът на Юрген Клоп не допусна същата грешка и този път ще прибере купата у дома.

Най-новият стадион в Мадрид - "Уанда Метрополитано" беше изпълнен до краен предел, а около 100 000 фена на двата тима се събраха в испанската столица, за да подкрепят любимият отбор.

Ливърпул имат 5 титли като последната такава е от 2005 година, когато победиха италианския Милан.

Още във втората минута на мача Ливърпул поведе с гол на Мохамед Салах от дузпа след игра с ръка.

До края на полувремето двата отбора по-скоро показваха тактическо надиграване и изчакване на грешка от страна на противника, но такива нямаше и не се стигна до сериозни опасности пред двете врати.

Второто полувреме започна по същия начин. Тотнъм опитаха да стигнат до изравняване, но до опасно положение не се стигна. Първото по-сериозно такова за Ливърпъл дойде в 69тата минута, но топката беше далеч от вратата.

В следващите 10 минути отборът на Тотнъм изпусна няколко добри положения. Последваха нови пропуски за черно-белите, а в 87мата Дриги отбеляза втори гол за Ливърпул след углов удари лошо изчистване от страна на Тотнъм.

Въпреки продължението от цели 5 минути и усилията Тотнъм не успя да се върне в мача, но не се предаде до самия край. Присъствието на отбора на финал също е историческо, тъй като се случва за първи път в историята на клуба, но загубата не тежи по-малко. И след края на мача феновете на лондонани не спряха да пеят песни и да ги подкрепят.

Мачът постави и рекорд по най-бързо отсъден пряк свободен удар, който дойде в първите 30 секунди на мача заради игра с ръка в наказателното поле.