Волейболните национали стартираха сезона с победа - 24novini.bg

Волейболните национали стартираха сезона с победа

Първа победа за волейболните национали. Първа победа за волейболните национали. снимка: FIVB
01.06.2019 | 21:31
(0 гласа)

Сезонът за националния отбор по волейбол за мъже стартира с победата в първия турнир пт Волейболната лига на нациите.

Отборът на България, воден от италианския специалист Силвано Пранди, победи тима на Канада с 3:1 гейма - 25:20, 26:24, 19:25, 25:17 в аржентинския град Мендоса.

Българските волейболисти показаха по-здрави нерви след като победиха с разлика в първия гейм, при равен резултат 24:24 във втория не допуснаха грешка за сметка на кандците.

Отборът на Канада, обаче, се „върна в играта“ в третата част и я спечели с цели 6 точки разлика. Но състезателите на Силвано Пранди не допуснаха обрат и спечелиха мача в четвъртия гейм.

Много силен мач записа Николай Учиков, който отбеляза 27 точки за българския тим.

Във втората си среща от група 2, българските национали излизат срещу домакина Аржентина, а двубоят е на 2 юни от 03:10 часа през нощта българско време.

С отбора не пътуват ключови играчи като капитанът Виктор Йосифов, Цветан Соколов, Николай Николов и Теодор Тодоров.