Катрин Тасева в Израел - златна отново - 24novini.bg

Катрин Тасева в Израел - златна отново

Катрин Тасева със злато от Израел на бухалки, осем медала за нашите момичета Катрин Тасева със злато от Израел на бухалки, осем медала за нашите момичета
30.05.2019 | 13:00
(0 гласа)

Катрин Тасева срази конкуренцията на бухалки и с феноменалната оценка от 22.750 точки заслужено грабна златния медал на уреда на Гран При и съпътстващия международен турнир по художествена гимнастика в израелския град Холон. Във финала с обръч Катрин също игра много силно и с оценка от 20.950 грабна бронзовия медал.

Общо осем медала спечелиха българските състезателки по художествена гимнастика в Израел.

Невяна Владинова изпусна бухалка и остана на 6-о място, но пък се пребори на лента за бронзовото отличие.

По-рано на съпътстващия турнир Татяна Воложанина се класира на второ място в многобоя,

спечели златен медал на бухалки и още три сребърни медала - на обръч, топка и лента. Така равносметката за България от двата турнира в Холон е два златни, четири сребърни и два бронзови медала, както и няколко места от 4-то до 7-мо на различните състезателки заради допуснати грешки.