ЦСКА остана в битката за титлата с победа над Левски - 24novini.bg

ЦСКА остана в битката за титлата с победа над Левски

Радост от страна на футболисти и фенове след победата над Левски Радост от страна на футболисти и фенове след победата над Левски снимка: Булфото
21.05.2019 | 20:41
(0 гласа)

Последното вечно дерби за сезона между отборите на Левски и ЦСКА завърши с победа за Червените с 2:0.

Така ЦСКА остана само на точка от лидера в класирането Лудогорец, които победиха със същия резултат Ботев Пловдив, и все още се надяват, че имат шанс да станат шампиони на страната.

Първото полувреме предложи на зрителите равностойна игра с пропуски и за двата тима. Второто получреме започна с протест на ЦСКА за дузпа, която не получиха.

Все пак в 70тата минута при пряк свободен удар за Таго Родригеш топката рикошира в играч от стената и стана неспасяема за вратаря на сините Николай Михайлов. В 84тата минута Нуно Рейш получи червен картон и Левски остана с 10 човека на терена. Само минута по-късно ЦСКА отново намери очертанията на Михайлов и Едвандо оформи крайния резултат.

В Пловдив Лудогорец успя да отбележи два гола още в първото полувреме - в 35тата минута на Кешерю и в края на полувремето на Шверчок. Второто полувреме завърши без нито една чиста голова ситуация.

Така битката за първото място в първенството ще се реши в последния кръг, когато Лудогорец е домакин на Черно море, а ЦСКА приема Ботев Пловдив.