Английски финал и в Лига Европа - 24novini.bg

Английски финал и в Лига Европа

Радостта на футболистите на Арсенал след победата. Радостта на футболистите на Арсенал след победата.
10.05.2019 | 00:50
(0 гласа)

Два английски отбора ще изграят финал във втория по престиж турнир на Стария континент - Лига Европа. След победи на полуфиналите за последния мач се класираха тимовете на Арсенал и Челси.

Арсенал стана третият английски клуб на финал в престижен европейски турнир за сезона след като в последните две дни Ливърпул и Тотнъм направиха чудеса и успяха да преодолеят огромно изоставане, за да се изправят един срещу друг на финала на Шампионската лига. А малко по-късно към поббедителите се присъедини и Челси. Така и в двата най-престижни турнира в Европа на финалите ще играят английски отбори.

Арсенал победи като гост с 4:2 тимът на Валенсия и отива на финал след общ резултат от 7:3 гола.

Хеттрик за англичаните отбеляза Пиер-Емерик Обамеянги още един добави Гамейро.

Във втория полуфинал отборите на Челси и Айнтрахт Франкфурт предложиха интересен футбол, но успяха да си вкарат само по един гол в първото полувреме. Челси допусна многобройни пропуски, каквито не липсваха и за гостите от Германия.

В 30те минути продължения свата тима отново не успяха да намерят очертанията на противниковата врата и това доведе до изпълнение на дузпи на Стамфорд Бридж.

Точни за Франкфурт при дузпите бяха Алер, Йович, Дегузман.

За Челси отбелязаха Баркли, Жоржиньо, Луис, Азар.

Капитанът на Челси Сезар Аспирикуета пропусна, но вратарят на тима отрази ударите на Хинтерегер и Пасенсия. А победната дизпа отбеляза именно голямата звезда на лондонския тим - Еден Азар.