Ново чудо в Шампионска лига! Английски финал в Мадрид - 24novini.bg

Ново чудо в Шампионска лига! Английски финал в Мадрид

09.05.2019 | 00:05
(0 гласа)

Поредна вечер на силни емоции за феновете на футбола предложи вторият полуфинал в Шампионската лига.

След като изоставаше с 3 гола, подобно на сънародниците си от Ливърпул вчера, отборът на Тотнъм успя да вкара цели 3 гола за 45 минути и за първи път в историята си се класира за финал в турнира.

Така след 11 години - от 2008 година, когато на финал играха Манчестър Юнайтед и Челси, на финала на Шампионска лига в Мадрид ще гледаме английски отбори - Ливърпул и Тотнъм. Черно-белите победиха с 3:2 във втория мач и с повече голове на чужд терен намериха място на финала.

Домакините Аякс поведоха в резултата още в 5 минута с гол на Матийс Де Лихт. В 35 минута късметът отново се усмихна на Аякс и Хаким Зиех намери очертанията на английската врата. През пълвото полувреме Тотнъм изпусна няколко положения.

Във второто полувреме, обаче, Тотнъм излязоха за победа, а Аякс се опита да брани преднината си от двата мача с 3 гола. Но домакините не успяха да запазят мрежата си суха. В 55  и 59 минута Лукас Моура вкара два гола за Тотнъм, изравнявайки резултата в мача на 2:2. В последната минута на продължението Моура отново намери очертанията на вратата и прати тима си на финал.