Чудото се случи! Ливърпул на финал в Шампионска лига - 24novini.bg

Чудото се случи! Ливърпул на финал в Шампионска лига

07.05.2019 | 00:00
(0 гласа)

Тази вечер се изигра първият полуфинал на Шампионска лига. Отборите на Барселона и Ливърпул предложиха на зрителите истинско зрелище.

Тимът на Юрген Клоп сътвори чудо и очарова футболния свят.

Ливърпул поведе в резултата още в 7 минута с гол на Дивок Ориги. В 14 минута Барселона стигна до точен удар във вратата, но топката беше избита. До края на полувремето и двата отбора изпуснаха няколко положения и резулатът остана 1:0 за домакините.

Във второто полувреме Ливърпул излязоха с хъс за победа и в рамките на две минути между 54 и 56та Жоржиньо Вайналдум успя да вкарат два гола, с което резултатът крайният резултат от настоящия и първия мач беше изравне - 3:3.

Отборът на Барселона не успя да се върне в мача. Те имаха няколко пропуска, а в 79 минута Дивок Ориги отново намери очертанията на вратата на испанците и даде преднина от един гол на тима си.

Въпреки услията на Барселона и петте минути продължение заради головете и жълтите картони каталунците не успяха да вкарал гол и се сбогуваха с Шампионската лига. За втора поредна година те успяват да загубят 3 гола преднина.

А Ливърпул сътвори чудо, на което само можеха да се надяват,

след като губеха с цели 3 гола, а основни състезатели нямаха възможност да вземат участие в мача.

Радостта на играчите на Ливърпул при последния съдийски сигнал

Снимка: Радостта на играчите на Ливърпул при последния съдийски сигнал

Тимът от Англия ще играе финал, след като губеше с 3:0 от първия мач и победи с общ резултат 4:3. Те ще срещнат на финала победителя от дербито Тотнъм - Аякс.