Съдия подари победата на Лудогорец - 24novini.bg

Съдия подари победата на Лудогорец

Футболистите на Лудогорец направиха куп пропуски и имаха нужда от спорна дузпа в края на мача Футболистите на Лудогорец направиха куп пропуски и имаха нужда от спорна дузпа в края на мача
03.03.2018 | 20:34
(0 гласа)

Съдията на мача Лудогорец – Септември даде изключително спорна дузпа в добавеното време и така подари победата на разградчани.

Отборът на Лудогорец тотално надигра своите гости от София. Орлите правеха кактото си поискат на терена, изпуснаха цял куп положения пред вратата на Септември, но така и не можеха да стигнат до попадение. Те останаха и с човек повече, след два жълти картона на Борис Галчев в 80-та и 88-та минута.

Пропуски за Лудогорец направиха почти всички футболисти на шампионите. Шверчок, Натанаел, Лукоки, Mарселиньо и Кешеру нямаха късмет или срещаха намеса на отличния вратар на Септември Валентин Галев.

Минути преди края на редовното време Крис Гади пропусна да шокира шампионите, след като изпусна да отбележи гол за Септември сам срещу вратаря на домакините.

Двубоят от ХХIII кръг в Първа лига беше на път да завърши 0:0, но в добавеното време съдията Волен Чинков видя нарушение при едно единоборство за висока топка в наказателното поле и отсъди дузпа.

Кешеру отбеляза наказателния удар за Лудогорец и донесе 3-те победата за своя отбор.

Със спечелените три точки, зелените продължават да са на върха с 6 аванс пред ЦСКА-София, но червените имат мач по-малко.