Рилски спортист вдигна купата на България по баскетбол - 24novini.bg

Рилски спортист вдигна купата на България по баскетбол

Баскетболистите на Рилски спортист позират пред феновете си с купата на България Баскетболистите на Рилски спортист позират пред феновете си с купата на България
03.03.2018 | 20:04
(0 гласа)

Рилски спортист спечели купата на България по баскетбол.

Самоковският отбор надигра на финала Левски Лукойл с 89:80.

Пред пълната зала във Велико Търново двата отбора изиграха интересен и оспорван двубой. През по-голямата чат от мача, разликата в резултата не надвишаваше 5 точки за единия или другия отбор.

Първата част самоковци затвориха при 27:22 в тяхна полза. Те успяха да направят силна серия в средата и да заличат аванса на Левски Лукойл от първите минути на мача.

До почивката, мачът въвреше кош за кош и втората част завърши при 44:45 за столичния тим.

Третата четвърт завърши в полза на Рилски спортист. След силна игра в края на частта баскетболистите от Самоков водеха със 67:60.

В началото на решаващата част играчите на Левски Лукойл опитаха да направят обрат в играта и резултата. Те започнаха много добре и успяха да намалят пасива си до 2 точки за 73:71. Тогава дойдоха силни минути за Рилски спорист и три поредни грешки при изпълнение на фаул за сините.

Самоковският тим не допусна повече да бъдат настигнати в резултата и заслужено вдигна купата на България.

За победителите най-полезен беше ветеранът Йордан Бозов, който отбеляза 21 точки. За Левски Лукойл Неманя Милошевич вкара 18.

За Рилски спортист това е втора купа на България в клубната им история. Играчите на треньора Людмил Хаджисотиров показаха отлична игра и дадоха заявка за разпределението на отличието в баскетболното и първенство през настоящия сезон.