Линдзи Вон каза сбогом на ските с нов рекорд - 24novini.bg

Линдзи Вон каза сбогом на ските с нов рекорд

10.02.2019 | 22:01
(0 гласа)

Една от най-обичаните спортистки Линдзи Вон сложи край на кариерата си на Световното първенство в Оре, Швеция.

В последния си старт американката спечели бронзов медал. Така за сбогом тя постави и нов рекорд, ставайки най-възрастната скиорка с медал от световно първенство, подобрявайки рекорда на

Вероника Велез-Зузулова от 2017 година, когато тя спечели медал и беше на 32 и 214 дни, а днес Вон е на 34 години и 115 дни.

В близо 20 годишната си кариера Вон има

82 победи, с което тя се нарежда на първо място сред жените

и само на 2 победи от легендарния Ингемар Стенмарк, който има 84. В кариерата си американката има общо и 137 качвания на подиума.

Линдзи Вон е носител на Световната купа по ски алписйки дисциплити 4 пъти, има 2 златни, 3 сребърни и 3 бронзови медала от Световно първенство, има 3 медала от Олимпийски игри като през 2010 печели златото във Ванкувър.