Григор Димитров убедително се класира на осминафинал - 24novini.bg

Григор Димитров убедително се класира на осминафинал

Гришо се класира за осминафинал на Откритото първенство на Австралия Гришо се класира за осминафинал на Откритото първенство на Австралия
18.01.2019 | 09:35
(0 гласа)

Григор Димитров постигна убедителен успех над Томас Фабиано с 3:0 сета и се класира за осминафиналите на Откритото първенство на Австралия. Българинът се наложи с 7:6, 6:4, 6:4.

Григор Димитров контролираше мача през цялото време и въпреки някои затруднения във всеки един от сетовете, успяваше да наложи своя стил на игра. Нашият тенисист постигна 37 печеливши удара с което пречупи италианския си съперник.

В първата част двамата тенисисти размениха по един пробив и сетът трябваше да се реши с тайбрек. В него Григор показа по-здрави нерви и спечели със 7:5 точки.

Във втория сет отново имаше размяна на пробиви, но този път българинът имаше последната дума и в края на сета спечели подаването на Фабиано за втори път. След 42 минути игра във втората част Гришо поведе с 2:0.

В третия сет Григор Димитров беше още по убедителен. Той поведе с 5:3 и с гейм на нула в затвори мача след два часа и 9 минути игра.

След мача Григор Димитров заяви: Фокусирам се върху неща, които трябва да открия за себе си и за играта си. Играя мач за мач и се надявам доброто ми представяне тук да продължи.

На осминафиналите Григор Димитров ще срещне победителя от мача между Андреа Сепи от Италия и Франсис Тиафо от САЩ.