Левски се издъни срещу Септември - 24novini.bg

Левски се издъни срещу Септември

Септември - Левски 2:2 Снимка: Кадър DIEMA SPORT Септември - Левски 2:2 Снимка: Кадър DIEMA SPORT
05.12.2018 | 21:30
(0 гласа)

Отборът на Левски допусна равенство 2:2 срещу Септември и на практика загуби реални шансове да се бори за титлата през този сезон. Головете в мача паднаха през второто полувреме, а Септември изравни в последните секунди на мача.

През първата част Левски удари две греди, но символичните домакини от Септември също имаха своите шансове.

В 60-та минута Станислав Костов откри резултата с глава, след центриране на Жерсон Кабрал. Нападателят отбеляза своя 16-ти гол в Първа лига
Иван Стоянов изравни в 66-та минута за тима в от столичния квартал "Красна поляна". Той се възползва от неразбирателство в отбраната на Левски и направи резултата 1:1.

Левски излезе напред в резултата отново в 81-та минута. Кабрал отбеляза от дузпа за нарушение срещу Иван Горанов.

В последните секунди на мача, макар и с човек по-малко, Септември успя да изравни. Мирослав Будинов отбеляза изключително попадение със странична ножица.

Равният резултат в мача е напълно заслужен и се дължи както на сърцатата игра на Септември, така и на кошмарните грешки в синята отбрана.

С днешната загуба на точки Левски вече изостава значително от първата позиция и практически губи шансовете си за титлата.

Септември е твърдо на предпоследното място в Първа лига, но равенството със сигурност ще даде самочувствие на отбора.