Лудогорец с престижно равенство в Германия - 24novini.bg

Лудогорец с престижно равенство в Германия

Лудогорец изпусна победата срещу Байер Леверкузен Лудогорец изпусна победата срещу Байер Леверкузен
30.11.2018 | 00:21
(0 гласа)

Отборът на Лудогорец постигна престижно равенство 1:1 в мача си от Лига Европа като гост на Байер Леверкузен. "Орлите" можеше да стигнат и до победата, но допуснаха гол в края на двубоя.

Лудогорец изигра най-добрия си мач от тазгодишното си участие в Лига Европа. Разградчани успяха да поведат в 69-та минута. Марселиньо получи пас от Швиерчок и с техничен удар даде преднина на българския шампион.

Лудогорец беше близо до това да спечели мача. Зелените водеха в резултата до 85-та мунута, когато вратарят на българския отбор Ренан не се намеси по най-добрия начин при центриране и Вайзер от малък ъгъл оформи крайния резултат 1:1.

В другия мач от група А АЕК Ларнака спечели срещу Цюрих с 2:1. Така кипърския отбор изпревари Лудогорец и зае трето място в групата. Байер Леверкузен е първи с 10 точки, а Цюрих е втори с 9. АЕК Ларнака заема трета позиция с 5. Лудогорец е четвърти с 3 точки.

В последния мач от групата българският шампион посреща Цюрих, а Байер гостува в Кипър.