Волейболистките ни загубиха от Турция на Световното - 24novini.bg

Волейболистките ни загубиха от Турция на Световното

България загуби с 0:3 гейма от Турция България загуби с 0:3 гейма от Турция
02.10.2018 | 13:01
(0 гласа)

Българските волейболистки загубиха с 0:3 гейма от Турция в третия си мач от Световното първенство в Япония. След поражението нашите заемат четвърто място в предварителна група B.

Българките бяха изцяло надиграни от съперника. Те започнаха лошо мача и загубиха първия гейм с 25:17.

Във втория нашите момичета бяха значително по-равностойни, но въпреки това отново туркините спечелиха с 25:23.

В третия гейм българският отбор нямаше сили за съпротива и се предаде с 25:12 точки.

В класирането в нашата група води Италия с три победи и без загубен гейм. Китай също няма загубен гейм, но днес играе своя трети мач срещу Канада.

България е четвърта зад отбора на Турция, а Канада и Куба са на последните две позиции без спечелена точка.

Утре нашите момичета играят с олимпийските шампионки от Рио 2016 - Китай.