Волейболистките стартираха със загуба на Световното в Япония - 24novini.bg

Волейболистките стартираха със загуба на Световното в Япония

29.09.2018 | 19:00
(0 гласа)

Женският национален отбор по волейбол на България стартира със загуба участието си на Световното първенство, което се провежда от 29 септември до 20 октомври в Япония.

В първия си мач България отстъпи на Италия с 0:3 (15:25, 19:25, 22:25). Мачът се игра пред около 600 зрители в Сапоро.

Италианките доминираха почти изцяло в мача, като не позволиха изненади от страна на младия състав на България. Единствено във втората част нашите момичета имаха първоначално предимство в резултата, но в средата на гейма „скаудра адзура“ отново наложи волята си.

С най-голям актив за България бе Нася Димитрова с 9 точки. Мария Каракашева и Гергана Димитрова завършиха с по 8 точки. Реализатор за победата на Италия стана Паола Егону със 17 точки. Мириам Сила добави 16 за успеха.

България е в група „Б“ с отборите на Италия, Куба, Канада, Турция и Китай. Утре, 30 септември, България излиза срещу Куба започва в 10:10 ч. (българско време).

Припомняме, че съставът на България е подмладен, а само преди няколко месеца момичетата на Иван Петков постигнаха изключителен успех като се класираха за първи път в историята за участие в турнира на FIVB Volleyball Nations League след изключителното си представяне в Европейската лига.