Този парламент си заминава, защото е пълен абсурд. Това заяви в студиото на “Още от деня” лидерът на партия МЕЧ Радостин Василев. Според него “абсолютно безсмислено” е сега законът “Антиспекула” да става част от дневния ред на Народното събрание. Решението е на парламентарното ръководство - “сега е решила Рая Назарян”.
“За мен този законопроект няма да мине на второ четене. Това е откровеното мое мнение. Това управляващо мнозинство, което го бутна сега, няма да го допусне в зала. Това е първо. Тоест, тези хора, които смятат, че ще има таван на ценит, голяма част от тях толкова много увеличиха цените в последните 6 месеца, че наистина е необходимо да има някакъв таван на цените. Това, за което предупреждахме преди приемането на еврото, вече е факт и всички го виждат. За съжаление, трябва да признаем, хората спекулираха в голямата си степен стоки и услуги и всичко е много увеличено. Но законопроектът в този вид няма да работи. Абсолютен факт. И най-вероятно няма да стигне до второ четене”, коментира той.
БНТ „Още от деня“