Днес остава слънчево и горещо, сочи прогнозата на НИМХ.

Наводненията в Индия доведоха до сериозни щети.

Мъж на 44 години е загинал на бетонов възел кран село Портитовци, Монтанско.

Днес за Раците не е ден, в който да се скатават от задължения, а за Рибите да витаят в облаците.

Българският национален отбор по баскетбол за жени до 20 години спечели титлата на Европейското първенство, Дивизия Б.

Продължават протестите в страната, придружени от блокади на пътища в страната срещу евтаназирането на домашни прасета заради африканската чума по свинете.

България запази мястото си във Втора лига на европейското отборно първенство. Българските лекоатлети завършиха на шеста позиция в подреждането на състезанията на третата дивизия на шампионата във Вараждин (Хърватия).

Пожар гори в широколистна гора между селата Брягово и Родопи в Хасковско.

Омбудсманът Мая Манолова заяви, че ако се кандидатира за кмет ще спечели, но все още не е решила дали ще се включи в битката за кметския стол в София тази есен.

Министерството на отбраната е превело 1,2 млрд. долара по договора за доставка на осем самолета Ф-16 и оборудването им на Правителството на САЩ.

Протестиращите от село Крушаре, които вече 11ти ден блокират пътя Ямбол-Сливен, написаха отворено писмо до премира Бойко Борисов, земеделския министър Десислава Танева, екоминистъра Нено Димов и шефа на БАБХ д-р Дамян Илиев.