Волейболистите с втора загуба. Тръгват по трудния път - 24novini.bg

Волейболистите с втора загуба. Тръгват по трудния път

България показа зъби, но не успя срещу Италия България показа зъби, но не успя срещу Италия снимка: CEV
17.09.2019 | 23:18
(0 гласа)

Националният отбор на България по волейбол загуби от Италия в последния мач от група А на Европейското първенство.

Момчетата на Силвано Пранди отстъпиха с 3:1 гейма (22:25; 25:23; 25:21; 25:17) и така с 9 точки в актива заеха третото място в групата.

Двубоят започна повече от добре за българите, които водеха през целия първи гейм и въпреки опита на италианците да променят това, нашите спечелиха с 25:22 точки.

Играта във втрия гейм бе равностойна, но в края съперникът ни показа по-голяма стабилност на ключовите елементи и успяха да изравнят резултата след 25:23.

В следващите два гейма италианците доминираха на полето и не оставиха възможност на българският тим.

Заемайки третото място българите продължават в следващата фаза на турнира - осминафинал като ще трябва да пътуват за Словения, където ще се изправят срещу втория в група C, който по всяка вероятност ще бъде отбора на домакините от Словения, които днес загубиха от Северна Македония, а утре ще играят с Русия в директен сблъсък за първото място, но само победа с 3:0 може да им го осигури.

На Европейското първенство преди две години именно Словения отстрани България на полуфинал на първенството, а в последните срещи с Русия българите нямат победа.

Мачът от осминафиналите на Лъвовете ще бъде на 21 септември в Любляна.