Последни Новини

Бойко Борисов: Грешката в Русе е, че МВР избърза

Бойко Борисов: Грешката в Русе е, че МВР избърза

Сутринта ми прочетоха какво е написал Любен Дилов. Той има много остър, сатиричен и хаплив език, но много пъти ни е радвал и учудвал с постовете си.

Той е много умен, но този пост, който е пуснал, аз го осъждам, и се надявам да не го мисли. Това каза от Кюстендил лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов във връзка с публикацията на Дилов, в която той изразява мнение, че иска "правото на полицаите да бият да се върне".

"Аз съм предлагал винаги министрите на вътрешните работи да са по възможност най-дипломатичните - от Румяна Бъчварова до Даниел Митов", обясни той, допълвайки, че полицията трябва да има своята превенция и уважение.

"Тя с бой не се изгражда. На всяко действие има отговор и противодействие", посочи Борисов. 

"Грешката в Русе е, че МВР избърза. Трябваше да говори, когато имаме всички факти и обстоятелства, но понеже сутринта говори областният управител и след това и кметът. И всеки разказа своята версия. В това намирам първоначалната грешка", каза лидерът на ГЕРБ. 

Борисов обясни, че превенцията на МВР е нейната сила, а не боят и добави.

Лидерът на ГЕРБ също заяви, че е ясна целта на вота на недоверие, внесен от ПП- ДБ: 
"ПП и ДБ отсега предопределят президентските избори. И отсега аз мога да кажа, че въпреки че ще ви караме максимум да се раздадете за едни президентски избори, лявопопулистки президент ще спечели. И ви го казвам това в очите, защото техните анализатори непрекъснато говорят как щели да предложат такъв някакъв, който да стане президент"