Последни Новини

АМ "Европа" ще бъде пусната за движение до средата на септември

АМ "Европа" ще бъде пусната за движение до средата на септември

Министърът на регионалното развитие Иван Иванов заяви, че магистрала "Европа" ще бъде завършена и пусната за движение до средата на следващия месец. 

Днес той провери довършителните работи, заедно с председателя на ресорната парламентарна комисия Николай Нанков от ГЕРБ-СДС. 

Общата дължина на трасето, което е част от трансевропейската транспортна мрежа, е 63 километра. Започва от границата със Сърбия, при граничен пункт Калотина и се включва в северната скоростна тангента, която е също част от автомагистралата и от която трафикът се насочва към магистралите "Тракия" и "Хемус". 

Според министър Иван Иванов изпълнението на строителството е много качествено:

"Това е поредното доказателство, че когато има редовно управление, когато има поети ангажименти пред обществото, резултатите са видими. Това е една от първите магистрали, цялостни, които ще бъдат пуснати в експлоатация тази година. Предстои ни също, до края на септември, да бъде пусната в експлоатация АМ "Хемус" - лотът между п. в. "Боаза" и п. в. "Германци". Така че тази година ще имаме 2 магистрали, които ще бъдат пуснати в експлоатация. 

Приоритет са ни важните инфраструктурни проекти, които са рестартирани, след като вече четиригодишно забавяне. В крайна сметка, българските граждани заслужават това удобство, което държавата им дължи и ние им го показвам в момента, че това нещо е възможно и се случва и когато има необходимата политическа воля, резултатите са налице". /БНР